Технологія виробництва олії холодного віджиму

Олія холодного віджиму - це олія, що отримується за допомогою подрібнення і пресування при низьких температурах. 
Для отримання такої олії можна використовувати багато різновидів фруктів, насіння і овочів, проте далеко не всі олії, використовувані для приготування їжі, отримують саме за допомогою цього процесу. 
Введення в процес виробництва більшості олій високих температур знижує вираженість смаку цих олій, поживну цінність, і робить їх більш світлими, а також може піддавати їх впливу токсинів.

Застосування

Багато людей вважають, що олії холодного віджиму володіє самим кращим смаком. Для заправок і страв, в яких смак олії грає важливу роль, воно зазвичай підходить краще за інших використовуваних в приготуванні їжі добавок.

Користь для здоров'я

Олія холодного віджиму може бути корисніше, ніж олія, отримана звичайним способом, так як в процесі його виробництва не застосовуються високі температури і хімічні речовини. При використанні звичайного способу сировина піддається впливу високих температур, що досягають іноді 230 ° C, а це змінює його хімічну структуру. Також звичайний спосіб отримання олії часто має на увазі застосування хімічних речовин, таких як гексан - розчинник, який може викликати проблеми зі здоров'ям.

Виробництво

Метод холодного віджиму найчастіше використовується для отримання олії шипшини, коноплі, амаранту, авокадо, гарбузової, лльяної, обліпихової, чорного кмину, розторопші.
Виробництво починається з перетирання використовуваних горіхів, насіння або фруктів до отримання рівномірної маси. Цю масу повільно перемішують, що сприяє відділенню олії від твердих частинок і його накопиченню. Після цього маса піддається пресуванню, яке дозволяє віджимати олію. Здійснювати цей процес можна як за допомогою спеціального обладнання, так і традиційним методом, використовуючи камінь. І хоча тертя, що виникає в процесі пресування, підвищує температуру сировини, виробники повинні стежити за тим, щоб вона залишалася в певних рамках, інакше вони не будуть мати право називати одержуваний продукт олію холодного віджиму.