Рослинні олії прекрасно зарекомендували себе в якості засобів по догляду за шкірою обличчя, тіла, волоссям. Ще кілька століть тому жінки активно використовували їх в якості косметичних засобів. Сьогодні відомо багато різновидів, але особливою популярністю користуються олії холодного віджиму.
Холодне пресування - найбільш щадний метод отримання рослинних олій. Технологічний процес організований так, що цінні речовини зберігаються в повному обсязі. Олії холодного віджиму, що застосовуються в косметології, багаті коензимами, жирними монокіслотами. Більшість містять калій, фосфор, кальцій, вітаміни А, Е, Д, група В.
Існує упередження, що косметичні олії використовуються тільки володарками сухої шкіри. Насправді засоби добре зарекомендували в процесі відновлення комбінованої, жирної і старіючої шкіри. Це пояснюється тим, що жири швидко вбираються, не підвищуючи жирність епідерміса. Переваги продукту полягають в легкості проникнення у верхні шари шкіри.
Натуральні олії за своїм складом значно перевершують багато косметичних засобів. У них відсутні штучні ароматизатори, барвники, консерванти. Олії можно застосовувати в чистому вигляді, завдаючи кілька крапель на шкіру у вигляді аплікацій. Корисно готувати зволожуючі, живильні маски, крема або мазі. Для догляду за волоссям готують пасти, маски або в чистому вигляді втирають в коріння.
Ефективність косметичних олій холодного віджиму
Складно переоцінити вплив природних олій холодного віджиму на організм людини. Регулярне застосування косметичних засобів з оліями сприяє підвищенню еластичності, пружності шкіри, скорочення мімічних зморшок, загоєнню ран.
Найбільш затребувані в косметології види олій:
Кунжутне-володіє зволожуючим ефектом в догляді за волоссям, віями, нігтями. Створює ефективний захист від ультрафіолету. Підходить для догляду за шкірою навколо очей. Заспокоює, розслаблює і омолоджує шкіру обличчя.
Льняне - чудово справляється з дрібними ранами, опіками, знімає запалення. Олія насіння льону відмінно справляється з зморшкуватою сіткою, шкірою, що в'яне, випаданням волосся. Допускається застосування при жирній шкірі.
Кокосова - додає сяйво шкірі, волоссю. Сприяє відновленню шелушащихся, запалених ділянок. Не підходить жирній шкірі зі схильністю до вугрової висипки. Застосовують при делікатного догляду за зоною декольте.
Гарбузова - позитивно зарекомендувало себе в якості джерела живлення сухої, пошкодженої шкіри, позбавленої вологи, м'якості. Живить, регенерує клітини епідерміса. Олія кісточок гарбуза зберігає свіжість і природний колір обличчя.
Олія плодів шипшини - застосовується при синдромі сухого, роздратованою шкіри, лікує невеликі пошкодження епідермісу. Покращує стан волосся, зміцнює цибулини. Продукт має яскраво вираженим регенеративною властивістю.
Правильно підібране косметична олія насичує шкіру необхідним вітамінним комплексом, додає сяйво і красу.
Як придбати якісну олію холодного віджиму?
Щоб уникнути придбання неякісного виробу, в процесі вибору зверніть увагу на наступні факти:
- якісна олія володіє тонким ароматом - його ніжний запах не дратує;
- чесний постачальник завжди вкаже, яким саме способом було отримана олия - мітки «virgin» або «холодний віджим»;
- колір товару прозорий, без вкраплень і сторонніх елементів;
- консистенція продукту в'язка, при збовтуванні довгий час зберігаються бульбашки повітря;
- упаковка косметичної олії високої якості повинна бути виконана з темного скла, та добре загвинчуватися.
Придбання вироби сумлінної якості може завдати шкоди і значно погіршити стан шкіри, волосся.